Logo firmy HODŻA.PL Jacek Paciorek Logotyp firmy HODŻA.PL

Jacek (Hodża) Paciorek
informatyk, webmaster, trener

Właściciel HODŻA.PL Jacek (Hodża) Paciorek
Witam e-Biznes e-Kursy Baza wiedzy
Jesteś w: Misja

Misja projektu HODŻA.PL

Motto: Urodziłeś się Zwycięzcą

Moja misja to:

 • nauczyć Cię pozytywnego myślenia (PMA);
 • wykorzystać nieprawdopodobny potencjał, który w sobie masz;
 • obudzić Zwycięzcę, którym jesteś;
 • dać Ci podstaw wiedzy o finansach, aktywach, które generują pasywny dochód;
 • pomóc Ci w rozpoczęciu eBiznesu oraz jego prowadzeniu i rozwijaniu.

Entuzjazm

Zadaniem, które postawiłem sobie przy tworzeniu tego serwisu, jest przekaz dla wszystkich (a więc i dla mnie), że Urodziłeś się Zwycięzcą, czyli patrz motto tego serwisu. Cel ten powstawał we mnie już dawno ale dopiero teraz się skrystalizował oraz otrzymał wsparcie doświadczenia i wiedzy życiowej. Nie małe znaczenie mają też umiejętności techniczne, które nabyłem w ciągu ostatniego dziesięciolecia pracy z Internetem i które będę wykorzystywał dla świadczenia profesjonalnych usług dla wszystkich moich klientów (oferta) oraz sympatyków (za darmo). Obydwa przypadki będą mieć wsparcie na forum oraz moim blogu.

Dlaczego Hodża?

Przede wszystkim to imię mojego ulubionego bohatera Hodży Nassreddina. Już od czasu szkoły podstawowej pasjonowały mnie wszystkie historie z jego udziałem. Po lekturze powieści Leonida Sołowiowa 'Przygody Hodży Nassreddina', książce mądrej, wesołej, pełnej wiary w człowieka, na stałe przywiązałem się do tej postaci do tego stopnia, że moją pierwszą zarejestrowaną domeną była … no jak myślicie … hodza.pl a moim pseudonimem dla logowanie czy też na forach zostało właśnie jego imię.

Ale to nie wszystko. Hodża to … nauczyciel, tytuł grzecznościowy dla ludzi do których odnoszono się z szacunkiem. Ja byłem takim nauczycielem, trenerem IT. Szkoliłem ludzi w obsłudze programów firmy w której pracowałem. Pomagałem im też rozwiązywać problemy. I robiłem to dobrze. A w tym serwisie chcę kontynuować moją misję jeszcze lepiej. To jest WYZWANIE, które codziennie stawiam przed sobą.

Dlaczego pl?

Mimo wejścia do Unii Europejskiej dalej czuję się Polakiem, tworzę mój serwis przede wszystkim po polsku i dla Polaków. Jak będziesz kojarzyć mój przydomek Hodża i będziesz pamiętać że jestem związany z Polską to zawsze bez pudła wpiszesz adres mojej strony WWW w wyszukiwarce. Ale serwis będzie też w innych językach, jestem Polakiem ale czuję się też obywatelem Świata, w którym chcę być.

Medal Zwycięzcy

Dla tych, którzy wyjdą z marazmu życia aż do śmierci (zobacz wpis na blogu Krzywego) ustanawiam Medal Zwycięzcy. I to Ty będziesz go sobie przyznawać, i tylko Ty będziesz wiedzieć czy już na niego zasłużyłeś. A tak naprawdę ten medal to jest tylko bodziec by Cię pchnąć do działania. Jesteś Zwycięzcą i nie potrzebujesz żadnych medali. Samo zwycięstwo jest największą nagrodą, Zwycięzcy korzystają z życia … aż do śmierci.

Rodzimy się Zwycięzcami ...

… ale tak jakoś przez przypadek albo od niechcenia 'podkładają nam nogę':

 • nie dotykaj;
 • zostaw to;
 • popsujesz;
 • nie bierz się za to, kto jeszcze robi coś takiego;
 • nie dasz rady;
 • weź się do roboty (idź na etat);

Żeby zwyciężyć … bądź dzieckiem:

 • dotykaj, jak inaczej będziesz wiedzieć w przyszłości, że jest to: gorące, zimne, ostre? Nie będziesz wiedzieć więc sparzysz się i to nie raz. Wyjdziesz na mróz i się przeziębisz (jest dużo więcej ciekawych rzeczy do robienia niż leżenie w łóżku). Jak sobie ukroisz chleb jeśli nie będziesz wiedział, że narzędzie ma być ostre i co to znaczy?

Ale obiecaj mi (sobie) jedno. Jak już zdecydujesz się skończyć z twardym dzieciństwem, to idź do szkoły i ucz się od innych. Dalej dotykaj, rozbieraj, próbuj ale jednocześnie ucz się od innych. Dlatego zapraszam Cię do tego serwisu abyśmy się uczyli razem z innymi jak być Zwycięzcami.

I pamiętaj nigdy nie poddawaj się. Przegrywają tylko Ci, którzy się poddają. Świat kocha Zwycięzców. Klęska jest tylko w grobie, póki żyjesz nie możesz doznać klęski.

Pozdrawiam pozytywnie wszystkich i zapraszam

Jacek (Hodża) Paciorek
Parzniew 2010-02-17

Cytat dnia

"Ludzie za to, kim są, zawsze obwiniają okoliczności. Nie wierzę w moc okoliczności. Ludzie przychodzący na ten świat wstają i poszukują takich okoliczności, jakie im odpowiadają, a jeśli takich nie znajdują, to sami je sobie tworzą."
George Bernard ShawWpisy na blogu BitBay


Zapisz się na darmowy kurs
e-Sukces?
Trzeba tylko chcieć!


e-mail adres:Szanuję Twoją prywatność


2017-02-05
copyright © HODŻA.PL Jacek (Hodża) Paciorek 2004-2010
serwis WWW firmy HODŻA.PL Jacek Paciorek jest monitorowany przez statystyki Google Analytics